LMK - Vsetín

Sobotní "nehodové" polétání

sobotni_poletani_nehodove_013_zmensenina Sobotní „nehodové“ polétání – i takto by se dal nazvat dnešní den. Ihned po mém příjezdu na letiště jsem se dozvěděl, že našemu kolegovi zarušilo a následně uletělo letadlo, někde do zalesněné oblasti naproti letiště. Doufali jsme, že neštěstí, které proběhlo nadále nebude pokračovat, avšak pravda byla opakem.: Nečekané zarušení čekalo i na Ivana, který bohužel pozbyl svého krásného Ventuse. Otázkou je, zda-li to opravdu bylo rušení, když létal na pásmu 2,4 GHz. Mohlo to být snad rušení od jakési Wi-Fi sítě? To už nám bohužel zůstává nezodpovězeno. :-( Smůla stála dnes i při Milanovi. Po odlétání dvou letů se svou Alsemou Sagitou od fi. REICHARD byl z kabiny cítit dosti silný závan „jahodové“ vůně. Ihned nám bylo jasné, že se jedná o Li-Pol pohon, kterým Milan napájí svůj 2kW elektromotor.

Provedli jsme rychlou demontáž kabiny a následné vypreparování baterek pryč z modelu. Baterky se nafoukli jako „balvan“, který byl tak silný, že vyhnul i dřevěnou přepážku, ve které byli baterky umístěny. 8-) Bohužel, ani u tohoto případu se již nedovíme co bylo příčinou tohoto „nafouknutí“. Možná to bylo podbití tohoto „packu“, nebo snad vadný jeden článek, ovšem to už jak jsem napsal výše se bohužel nedozvíme. Baterku jsme nechali řádně zchládnout. Asi po 5 minutovém intervalu jsme změřili s Erikem teplotu baterek mezi jednotlivými články. Teplota dosahovala k 59°C. Bohužel jsme neměli odvahu měřit baterku ihned po vytažení z modelu, proto ten 5 minutový interval! Při měření napětí jsme byli mile překvapeni. Naměřili jsme hodnotu 14,3V, a při měření jednotlivých článků přes servisní konektor nám měřič ukázal všechny nad 3,2V tedy stav baterky „OK“. Ovšem s takovými baterky už by nelítal asi opravdu nikdo. :-) Na závěr dnešního létání jsme se přeci jen dali spolu s Erikem do vypreparování „nafouknutého“ článku.

sobotni_poletani_nehodove_003_zmensenina sobotni_poletani_nehodove_007_zmensenina
Super Dimona 8-) Pozor !WARNING!
sobotni_poletani_nehodove_015_zmensenina
Alsema SAGITA
sobotni_poletani_nehodove_010_zmensenina sobotni_poletani_nehodove_005_zmensenina
Poezie s Li-Pol baterkou :-) Super Dimona

Vše se podařilo bez jakékoliv újmy na zdraví. :-) Místy tato „operace“ vypadala jako chirurgický zákrok, který měl opravdu odborný nádech, avšak vše dopadlo dobře a my z 4-článku bateriového packu udělali 3-článkový pack pro další použití. Nakonec jsme byli zvědaví, zda-li tento článek něco udělá při „propíchnutí“. Avšak jak to dopadlo? To už se s námi podívejte společně na fotkách. Baterka po propíchnutí nejevila žádné známky života :-). Nikdy prosím ale tyto pokusy nezkoušejte – tyto baterie jsou velmi NEBEZPEČNÉ !!! :-x Proto se o své Li-Pol baterie chovejte slušně a spořádaně. ;-) Přináším Vám také několik pěkných záběrů Ivanovi Super Dimony, kterou tento týden zalétal. Let tohoto akrobatického větroně je opravdu nádherný, ladný a plně realistický (více Vám k tomuto modelu přinesu u recenze, kterou připravuji). Proběhlo dnes u nás také měření pásma 35MHz Milanovým měřičem. Nenaměřili jsme zatím žádné rušení, což je velmi dobře. Také se u nás asi objevili američtí imperionalisté, kteří nám začali „pojídat“ naše skvostné modely. Avšak my s němi zatočili – sfoukli jsme je a bylo po špionáži. Tak doufejme, že snad se nás neštěstí, které proběhli dnes se nás už nebudou držet a my budeme spokojeně brázdit bez potíží nebe na Janové. 8-).

sobotni_poletani_nehodove_008_zmensenina sobotni_poletani_nehodove_009_zmensenina
Měření pásma 35MHz Američtí imperialisté :-)
sobotni_poletani_nehodove_001_zmensenina sobotni_poletani_nehodove_002_zmensenina
F-22 Raptor Wasp V4
sobotni_poletani_nehodove_006_zmensenina sobotni_poletani_nehodove_011_zmensenina
Bateriemi pod kůží :-) Článek se skalpelem
sobotni_poletani_nehodove_004_zmensenina sobotni_poletani_nehodove_010_zmensenina
Super Dimona – let Poezie s Li-Pol 8-)
sobotni_poletani_nehodove_014_zmensenina sobotni_poletani_nehodove_016_zmensenina
Probodnutý článek Imperialisté :-)
sobotni_poletani_nehodove_017_zmensenina sobotni_poletani_nehodove_012_zmensenina
Wasp V4 – let Dobrou chuť :-)

««« Předchozí text: Letiště Bílá hlína Slušovice Následující text: Super Dimona - motorizovaný větroň »»»

Adam Krytinář | 11. 04. 2009 20.57 | Janová | Trvalink | Vytisknouti... | 1056x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Na texty napsané před více jak 30 dny nelze dále reagovat.