LMK - Vsetín

Poslední díl: "Modelářská činnost..."

modelarska_cinnost_alcedo_zmensenina_015 Tak tedy, jak už jsem se zmínil v prvním dílu nazvané „Modelářská činnost (kroužek) v ALCEDU Vsetín“ bych se naposled rád věnoval ještě lodnímu a plastikovému modelářství, kde oba tyto dva kroužky jsou spojené do jednoho dne a jsou taky kroužky pod záštitou Alceda. Oba tyto obory vedl do tohoto roku velmi zkušený a hlavně ostřílený modelář pan Jan Veselý. Moc rád vzpomínám na své začátky u něj.

Prošel jsem jeho kurzem nejdříve rok v odvětví plastikového modelářství, kde jsem si zhotovil dva letecké plastikové modely a to konkrétně: L-29 Delfín a MIG 21. Po sléze jsem se začal věnovat modelářství lodnímu, které mi snad přineslo do modelářského světa od pana Veselého nejvíce. Prošel jsem od stavby neplovoucích lodí, až po lodě řízené RC aparaturou, dokonce má poslední práce měla být maketová. Za mou nejpovedenější prací se skrývá model polského člunu PILOT 24, jež jsem vždy vystavoval při příležitostních akcí jako je např.: Den dětí s Annou, Valašské záření, atd.:…

modelarska_cinnost_alcedo_zmensenina_016 modelarska_cinnost_alcedo_zmensenina_017

Do kroužku jsem docházel asi od svých 8 roků až do 14 roků. Práce mě moc bavila, jelikož kolektiv lidí nebyl příliš velký, ale za to moc kamarádský a hlavně vstřícný. Pan Veselý se nám snažil předávat vždycky ty nejdůležitější informace a rady a tu 4-hodinovou práci se nám snažil zpříjemňovat svými zážitky ze života, nebo také ukázkami svých prací – ať už to byli vyřezávaní vojáci, nebo práce s kůží. Já jsem do lodního kroužku docházel ještě do Rokytnice, kde sídlilo dříve Alcedo… Z takovéhoto pohledu jsem to viděl já a mohu spokojeně říci, že to byl nejlepší kroužek, který jsem kdy navštěvoval. Nejen, že jsem se tu naučil jakési manuální zručnosit, ale také jsem se přiučil určitým dovednostem s tímto odvětví spojeným. To už bylo avšak o mě dost. :-)

modelarska_cinnost_alcedo_zmensenina_018 modelarska_cinnost_alcedo_zmensenina_019

Zeptali byste se asi jak je to s kroužkem teď? Jediná změna, která se stala je, že pan Veselý již bohužel neni mezi námi a tak na jeho místo přišly dva velmi ostřílení a zkušení modeláři a to pan Zdeněk Urban pro lodní modelářství (který je pokud se nepletu několikanásobným mistrem v lodním odvětví) a pan Vratislav Paťava pro plastikové modelářství. Náš reportér Zdenek se vypravil v obvyklý čas a obvyklou dobu (v úterý v 15:00 hod.) a nafotil nám jak, že to vypadá v plastiko-lodním kroužku dnes. Vůbec nic se nezměnilo. Naši kolegové pan Paťava a pan Urban se snaží předat našim mladým nadějím a talentům ty nejcennější rady a zkušenosti. Děti mají opravdu talent a staví krásné modely-no kdo ví, třeba se nám rodí budoucí mistři… Jak už jsem se zmínil kroužek plastikových a lodních modelářů je každé úterý od 15:00hod. Musím ještě také podotknout, že kroužky už probíhají mám takový dojem 4-rokem (omluvte mě, pokud je to více, či méně) v nové budově na Rybníkách (a to přesně v bývalé budově střední zemědělské školy). Více informací naleznete na stránkách ALCEDA.

modelarska_cinnost_alcedo_zmensenina_020 modelarska_cinnost_alcedo_zmensenina_021

Myslím si a zároveň snad můžu všem mladým klukům tento kroužek doporučit. Pokud vždy snili si postavit ať už model plastikový (neletající-vytrínkový), nebo létající, či plovoucí a nebo neplovoucí loď, pak je právě tento kroužek pro ně vhodný. Proto přeju budoucím novým modelářům pevné nervy při stavbě, pevnou ruku a hlavně mnoho krásně strávených chvilek při stavbě, pouštění, atd.:…

modelarska_cinnost_alcedo_zmensenina_022 modelarska_cinnost_alcedo_zmensenina_023
modelarska_cinnost_alcedo_zmensenina_024 modelarska_cinnost_alcedo_zmensenina_025
modelarska_cinnost_alcedo_zmensenina_026 modelarska_cinnost_alcedo_zmensenina_027
modelarska_cinnost_alcedo_zmensenina_028 modelarska_cinnost_alcedo_zmensenina_029
modelarska_cinnost_alcedo_zmensenina_030 modelarska_cinnost_alcedo_zmensenina_031
modelarska_cinnost_alcedo_zmensenina_032 modelarska_cinnost_alcedo_zmensenina_033
modelarska_cinnost_alcedo_zmensenina_034 modelarska_cinnost_alcedo_zmensenina_035
modelarska_cinnost_alcedo_zmensenina_036 modelarska_cinnost_alcedo_zmensenina_037
modelarska_cinnost_alcedo_zmensenina_038 modelarska_cinnost_alcedo_zmensenina_039
modelarska_cinnost_alcedo_zmensenina_040 modelarska_cinnost_alcedo_zmensenina_041

««« Předchozí text: VÝPRODEJ!!! Slevy na všechno zboží 20% Následující text: Vánoce 2009 »»»

Adam Krytinář | 10. 12. 2009 10.16 | Ostatní | Trvalink | Vytisknouti... | 739x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Na texty napsané před více jak 30 dny nelze dále reagovat.