LMK - Vsetín

Závody větroňů na motor třídy 400 Valašská termika 2006

Dne 21.6.2006 se sešli modeláři vlastníci větroň poháněný motorem třídy 400 aby si zdravě zasoutěžili, i když pravda některé modely po prvních kolech zrovna třikrát zdravě nevypadaly. Sešlo se nás celkem hodně – 8. Závodilo se tak, že modely byly naráz vypuštěny do vzduchu, doba chodu motoru je stanovena na 1 minutu,po motorovém letu nastává klouzavý let,musi trvat co nejdéle. Za každou vteřinu ve zduch je připsán jeden bod. Přistává se na bod, kdo přistane na bod obdrží 100b. O každý metr dále 10 b. dolů tj. při třech metrech od bodu = 70b. Teď k výbavě modelu:…

Do modelu je předepsaný motor velikosti 400 a maximálne 8čl Ni-XX nebo max. 2 čl Li-XXX. Počet serv je neomezený. Na prvním místě se ziskem 1209 b. se usadil Stanisla Schön který létal velice dobře,jeho model byl vybaven kromně ovládáni ocasních ploch i klapkou pro přesnější přistání. Na druhém místě se umístil Karel Staněk (bodový zisk 1033 b. létal také dobře a na tak dobrém místě se umístil i přes to že nad zemí docházelo k rušení jeho modelu a málem několikrát havaroval. Jako třetí byl Oldřich Junák s asi největším modelem,přesto že zapsal 2 „nuly“ nalétal 956 b. jeho model byl ovládán výškovkou a křídélky.A současně nalétal i maximum tohoto závodu které činí 5min a 45 sec. bezmotorového letu. Na dalších příčkách se následovně umístil Martin Píchal (907 b.) který ovsem letěl jen 4 kola(z pěti-povinosti volaly). Těsně za Martinem se umístil Pavlem Kovář, který létal s model SKY LADY který dováži RCM-Pelikán se ziskem 894 b. Na šesté pozici se umístil Erik Solař ml. se ziskem 704 b. nějak se mu tentokrát nevedlo a bude muset model vyladit(po přistání po prvním kole roštípl trup na několik kousků,nic méně do druhého kola vše zakapal lepidlem a letělo se dál. Jako sedmý se po havárii po startu druhého kola umístil Petr Vítek ( 285b.) jehož model byl bezprostředně po startu napíchnut jiným modelem(Martina Píchala) a na zem dopadl velmi tvrdě(Martinovi se podařilo ještě nekolik centimetru nad zemi odletět,modely byly do sebe zaklíněny)zbytek zapsal Petr nuly. Na posledním místě se umístil Antonín Hovadík,který letěl pouze jedno kolo se zapůjčeným modelem(od Oldy Junáka). Na to že už několik let model neřídil byl jeho výsledek velmi dobrý,rovných 80 b.

Všem se závody líbily výtězům byly předány diplomy z rukou ředitele závodu Antonína Hovadíka, které „ubachtil“ Erik Solař už se těšíme na další závody. Blesk